Edebiyat

Genç Werther’in Acıları PDF İndir

Genç Werther’in Acıları PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Genç Werther’in Acıları kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Genç Werther’in Acıları kitabı Johann Wolfgang Von Goethe (Asıl Yazar), Mahmure Kahraman (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam Bilinmiyor sayfa olup, Türkçe dilindedir. Genç Werther’in Acıları kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 4 Ocak 2017 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Genç Werther’in Acıları ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053603511
  • ISBN-13 numarası: 978-6053603511

Genç Werther’in Acıları Kısa Özeti

Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832):Alman edebiyatının dünyaca ünlü, en mühim yazarlarındandır. Hukuk eğitimi alan ve fotoğraf sanatına da alaka duyan Goethe, tabiat bilimleriyle de uğraşmış, araştırmalar yapmış, yazılar yazmıştır. Dünya görüşünü ve sanat anlayışını aktardığı Şiir ve Hakikat en dikkati cazibeli eserlerinden biridir. Ayrıca Roma Ağıtları, Faust ve pek oldukca eseri yayımlandığı dönemde büyük alaka görmüş, yazarın yüzyıllar devam eden yazınsal ününü pekiştirmiştir. 1774 senesinde yazdığı Genç Werther’in Acıları daha ilkin şiirleri ve oyunları piyasaya sürülen Goethe’nin ilk romanıdır. Eser büyük bir ilgiyle karşılanmış ve 25 yaşındaki yazara kısa müddette tüm Avrupa’da ün kazandırmıştır.Goethe’ye haiz olduğu ünü kazandıran Genç Werther’in Acıları kitabı, bilhassa yayımlandığı yıllarda devrin Almanya’sında büyük bir tesir yaratmıştır. Genç Werther’in Acıları kitabının konusu, genç ressam Werther’in karşılıksız aşkla intihara sürüklenişidir. Werther’in hayali dostu Wilhelm’e yazdığı mektuplardan oluşan eser, karşılıksız aşkı anlatma mevzusundaki başarısıyla okurlarını derinden etkilemiştir. Yazar, Genç Werther’in Acıları kitabında Werther’in Charlotte’ye duyduğu karşılıksız aşkı aforizmalarla ve duygusal edebiyat evveliyatına geçen cümlelerle aktarmıştır.

Genç Werther’in Acıları PDF İndir

Genç Werther’in Acıları pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Genç Werther’in Acıları PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Genç Werther’in Acıları PDF indirmek için tıklayınız.

Genç Werther’in Acıları İnceleme Videosu

Genç Werther’in Acıları pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: