Edebiyat

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu PDF İndir

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu kitabı Eleanor Coerr (Asıl Yazar), Zuhal Yeke (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 92 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu kitabı Beyaz Balina Yayınları aracılığıyla 6 Ocak 2002 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9756580585
  • ISBN-13 numarası: 978-9756580585

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Kısa Özeti

Bilinen en eski çocuk romanlarından olan Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu, yaşanmış bir hikayeyi anlatıyor. Yazar, Sadako Sasaki’nin günlüğünden yola çıkarak, Hiroşima’ya atılan atom bombasının arkasından bu ülkede yaşananları ve dünya kamuoyundaki yankılarını acıklı bir dille kaleme alıyor. -Özcan Ünlü- Türkiye Gazetesi Sadako, sadece evlatların değil, büyüklerin de sevmiş olarak okuyacağı bir kitap, reel bir yaşamöyküsü. Savaşın yıkıcılığı, atom bombasının insanlık onurunu yok eden ölümcül etkileri… Ve en önemlisi, minnacık bir kızın ömür tutunma çabası, turnaların kanadına asılı reha düşleri… Bu romanı okuyun, ufaklıklara da okutun… Ve kağıttan turna kuşu katlamayı öğretin onlara, yaşam boyu barışa ve umuda sarılmaları için… -Ali Çolak- Zaman Gazetesi Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu bir çocuk romanından oldukça büyüklerin okuması ihtiyaç duyulan bir kitap adeta. Acı, fakat bir okadar da ümit dolu kitabın kendisinin de ilginç bir çekciliği var… Bir çocuğun yüreği ve elleri için hazırlanmış… Her sayfada malum sona karşın terk edilmeyen cesaret, okuyucunun kalbini de kağıt bir turna benzer biçimde katlıyor okudukça… -Ece Yücel- Radikal Kitap Japon geleneğine bakılırsa kağıttan bin tane “tuna kuşu” meydana getiren bireyin her dileği gerçekleşmiş… Sadako isminde bir Japon kızı da Hiroşima’ya atılan atom bombasının etkisiyle on iki yaşlarında öleceğini bildiğinden turna kuşları oluşturmaya başlıyor… Kitapta, Sadako’nun reel yaşamından yola çıkarak bu minik kızın hayata sarılışının hikayesi anlatılmakta… “Altı sene süresince aradığım, basılmasını beklediğim kitap. Sonunda iki sene ilkin buldum ve aldım. Yaklaşık otuz dakika sonrasında kitap bitmişti fakat ben de bitmiştim. Umut etmeyi unuttuğum zamanlardan utandım. Uçurumun eşiğine gelinse bile iyi mi yaşanacağını bilmediğim için utandım. Bence bütün yetişkinlerin, umutlarını kaybetmiş, çocukluğunu öldürmüşlerin okuması lüzumlu olan bir kitap. -Zephyra-Gerçek yaşamı mevzu alan Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu kitabı, pek oldukça dile çevrilerek milyonlarca okura ulaşmıştır. Yazarın Sadako Sasaki’nin günlüğünden yola çıkarak değindiği eser, Hiroşima’ya atılan atam bombası sonrasında ülkede yaşananlar ve hayattaki yankıları etkisi altına alan bir biçimde aktarılmıştır. Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu kitabının konusu, Hiroşima’ya atılan atom bombasının Sadako’nun yaşamına etkileridir. Bin turna kuşu yaparsa iyileşeceğine kanan Sadako’nun umudunun romanı.

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu PDF İndir

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Epub indirmek için tıklayınız.

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu İnceleme Videosu

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d