Edebiyat

Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF İndir

Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (Asıl Yazar), Nihal Yalaza Taluy (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 144 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Ephesus Yayınları aracılığıyla 1 Ocak 2008 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9944884014
  • ISBN-13 numarası: 978-9944884013

Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri Kısa Özeti

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881 ): İlk roman İnsancıklar’ın çarpıcı mevzusu ve değişik kurgusuyla dikkatleri çekti.İnsan ruhunun derinliklerini sergileyiş kuvvetiyle mühim bir yazar olarak ün kazandı.Ancak sonrasında piyasaya çıkan eseri o dönemde fazla alaka görmedi. Dostoyevski 1849’da 1.Nikolay’ın baskıcı diyetine muhalif Petraşevski grubunu üyesi olduğu sebebi öne sürülerek tutuklandı.Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve mecbur askerliğe çevrildi.Sibirya sürgününden sonrasında yazdığı romanlarla yine eski ününe kavuştu.1864’de Vremya dergisinde yayımladığı Yeraltından Notlar reel dünyadan kendini soyutlamış bir bireyin iç çatışmalarını ve hezeyanlarını mevzu alır.Bu roman Dostoyevski’nin sonrasında yazacağı büyük romanların ipuçlarını taşımaktadır.Avrupa’daki büyük varoluşçu edebiyatı müjdeleyen Yeraltından Notlar kitabı, kendini reel dünyadan soyutlamış yada bu duruma zorunda kalmış bir bireyin iç çatışmalarını mevzu almıştır. Yeraltı ruh halindeki kahramanın çılgınca söyleviyle başlamış olan Yeraltından Notlar kitabı, sonraki yıllarda dahi fikir akımlarına esin olacaktır. Yeraltından Notlar kitabı konusuyla, ifade tarzıyla, üslubuyla şüphesiz dünya edebiyatının en kıymetli eserlerindendir.

Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF İndir

Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Yeraltından Notlar: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: