Edebiyat

Veba Geceleri PDF İndir

Veba Geceleri PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Veba Geceleri kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Veba Geceleri kitabı ORHAN PAMUK (Asıl Yazar), İSHAK REYNA (Editör) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 544 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Veba Geceleri kitabı Yapıkredi Yayınları aracılığıyla 17 Mart 2021 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Veba Geceleri ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9750849280
  • ISBN-13 numarası: 978-9750849282

Veba Geceleri Kısa Özeti

Orhan Pamuk’un üstünde 5 senedir çalıştığı “Veba Geceleri”, 1901 senesinde 3. Veba Pandemisi döneminde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir politika ve aşk romanı aynı zamanda Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve fert mevzularını bir masal havasıyla tartıştığı bu zamanı roman, mevzusuyla yaşadığımız günlere de fer düşürüyor.1901 baharında Osmanlı İmparatorluğu’nun 29. vilayeti Minger Adası’nda veba salgını baş gösterince Sultan Abdülhamit ilkin Sağlık Başmüfettişi kimyager Bonkowski Paşa’yı, onun ardından da genç ve başarı göstermiş Doktor Nuri’yi salgını durdurması için adaya gönderir. Padişah kısa bir müddet ilkin genç doktoru, sarayda hapis yaşamı yaşattığı ağabeyi önceki padişah V. Murat’ın kızı Pakize Sultan ile evlendirmiştir ve Pakize Sultan da bu yolculukta kocasına eşlik etmektedir. Adada ise genç ve milliyetçi Osmanlı subayı Kolağası Kâmil, onun âşık olduğu adalı Zeynep ve her şeye yetişmeye çalışan Vali Sami Paşa ile güzel sevgilisi Marika vardır. Karantina yasaklarına itaat edilmesi için gayret harcayan bu insanların vebayla, adadaki geleneklerle ve sonucunda birbirleriyle ve ölüm tehditleriyle savaşının ve yaşadıkları aşkların hikâyesidir “Veba Geceleri”.“Pamuk yaşayan en büyük yazar.” -LE POINT, FRANSA“Pamuk, en iyi kitaplarını Nobel’den sonrasında yazan benzeri olmayan bir yazar.” -THE INDEPENDENT, İNGİLTERE“O ne bir ideolog, ne bir siyasetçi, ne de bir gazeteci. Orhan Pamuk büyük bir romancı.” -THE NEW YORK TIMES, ABD

Veba Geceleri PDF İndir

Veba Geceleri pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Veba Geceleri PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Veba Geceleri Epub indirmek için tıklayınız.

Veba Geceleri İnceleme Videosu

Veba Geceleri pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: