Edebiyat

Uğultulu Tepeler PDF İndir

Uğultulu Tepeler PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Uğultulu Tepeler kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Uğultulu Tepeler kitabı Emily Bronte (Asıl Yazar), Naciye Akseki Öncül (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 408 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Uğultulu Tepeler kitabı Can Yayınları aracılığıyla 12 Aralık 1983 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Uğultulu Tepeler ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9750738918
  • ISBN-13 numarası: 978-9750738913

Uğultulu Tepeler Kısa Özeti

İngiltere’de 19. yüzyılın ikinci yarısı (Victoria periyodu) orta sınıfın yükselişini, heybetli yaşamların moda oluşunu simgeler. Bronte kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda, ilkin adam kimliğiyle şiirler yazmış sonrasında kendi adlarıyla, klasikler içinde yer alacak üç mühim romana imza atmışlardır. Emily Bronte 1848’de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel yapıtlarından birini, ilk ve tek romanı Uğultulu Tepeler’i bırakmıştır ardında. Bu Victoria periyodu romanı, bazısına gore dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı; bazısına gore her okunuşunda farklı tatlar veren çağlar ötesi bir yapıt yahut adamın içerisine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir.Ölümünden bir sene ilkin bitirdiği Uğultulu Tepeler’deki karakterlerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı, Bronte’nin çevresindeki reel kişilerden derin izler taşımış olduğu da bir gerçektir. Sevgi, kin, nefret, intikam, ihtiras şeklinde kuvvetli duygularla örülü bu gençlik öyküsü, hem de marazi bir aşkın hikayesidir.

Uğultulu Tepeler PDF İndir

Uğultulu Tepeler pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Uğultulu Tepeler PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Uğultulu Tepeler PDF indirmek için tıklayınız.

Uğultulu Tepeler İnceleme Videosu

Uğultulu Tepeler pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: