Edebiyat

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF İndir

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabı Paul Lafargue (Asıl Yazar), Ali Berktay (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 64 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 12 Şubat 2020 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6257999413
  • ISBN-13 numarası: 978-6257999410

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi Kısa Özeti

Paul Lafargue (1842-1911): Fransız Marksist, iktisatçı, gazeteci, yazar. Tıp öğrenimi gördü, Londra’da Marx ve Engels ile tanıştı, Birinci Enternasyonal’e katıldı. 1868’de Karl Marx’ın kızı Laura ile evlendi. Paris Komünü’nde etkin bir rol aldı. Jules Guesde ile beraber temellerini attığı Fransız İşçi Partisi’nin en etken liderlerinden biri oldu. Keskin, yer yer ironik bir üslupla yazıya döktüğü Tembellik Hakkı, ilk kere 1880 senesinde haftalık Egalite dergisinde tefrika edildi, 1883 yılındaysa cezaevindeyken eklediği birkaç notla beraber yine yayımlandı. Lafargue Tembellik Hakkı’nda ancak kapitalizmi değil emek verme dogmasıyla baştan çıkarıldığını dediği proleteryayı da sertçe eleştirir. Zorunlu emek harcamayı paracı toplumda her tür entelektüel soysuzlaşmanın, doğal bozulmanın nedeni sayar. Lenin’in Marksizm’in en kabiliyetli ideologlarından biri olarak anmış olduğu Lafargue, yaşlılığın zihin ve bedende yol açacağı yıkıma katlanmamak için 1911 senesinde eşi Laura Marx ile beraber intihar ederek dünyasına son verdi.Ali Berktay (1960): Oyun yazarı, çevirmen. Kerbela isminde oyunu ile 1996’da Yunus Emre Oyun Yarışması Büyük Ödülü’nü kazandı. Bu oyun Ankara Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Ayşe Emel Mesci tarafınca sahneye kondu. Benim Meskenim Dağlardır isminde oyunu Ankara Sanat Tiyatrosu’nda sahneye kondu. Meyerhold’un tiyatro mevzusunda yazdıklarıyla, hakkındaki yayımlanmış makaleleri ve belgeleri Tiyatroda Devrim ve Meyerhold’da bir araya getirdi. Edebiyat, tarih ve felsefe çevirileri içinde Mircea Eliade’ın Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi, Andre Malraux’nun İnsanlık Durumu, Amin Maalouf’un Semerkant, Doğu’dan Uzakta, Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri, Uygarlıkların Batışı, Emile Durkheim’ın Sosyoloji Dersleri, Ivo Andriç’in Ömer Paşa, Charles Baudelaire’in Modern Hayatın Ressamı isminde eserleri yer alıyor.

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF İndir

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi Epub indirmek için tıklayınız.

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi İnceleme Videosu

Tembellik Hakkı: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: