Edebiyat

Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF İndir

Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabı Platon (Asıl Yazar), Ari Çokona (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 222 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 3 Ocak 2012 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053607029
  • ISBN-13 numarası: 978-6053607021

Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi Kısa Özeti

Platon (MÖ ortalama 428-MÖ ortalama 348): Bugünkü üniversitenin atası sayılan Akademia’nın kurucusu ve hocası Sokrates’i konuşturduğu diyaloglarla felsefeyi yazıya en iyi aktarmış ustalardan biridir. Bu kitapta birbirini tamamlayan dört diyalog yer almaktadır. İlk diyalog olan Euthyphron’da yargılanışının öncesi ifade edilir ve dinsizlikle suçlanan Sokrates’in inançları hakkındaki malumat verilir. Sokrates’in Savunması’nda ise hüküm periyodu anlatılmaktadır. Kriton’da yargı sonrası ifade edilir, bir yurttaşın hürmet duyması ihtiyaç duyulan ilkeler tartışılır. Platon’un en şiirsel eserlerinden kabul edilen Phaidon’daysa Sokrates’in son günü anlatılırken ruh ile alakalı düşünceleri yansıtılmaktadır.Ari Çokona (1957): İstanbul’un Fener semtinde doğdu. İTÜ’den Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olduktan sonrasında bir müddet boya sanayinde çalıştı. Halen hususi bir lisede kimya öğretmenidir. Antik ve uygar Yunancadan Türkçeye edebiyat, tarih ve felsefe çevirileri yapmaktadır. Ayrıca İstanbul ve Anadolu Rumlarının tarih ve edebiyatına ilişik emek harcamalar yürütmekte, kitaplar yazmaktadır. Türkiye ve Yunanistan’ın muhtelif edebiyat dergilerinde makale, şiir ve öyküleri yayımlanmıştır.

Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF İndir

Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Sokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon – Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: