Edebiyat

Sineklerin Tanrısı PDF İndir

Sineklerin Tanrısı PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Sineklerin Tanrısı kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Sineklerin Tanrısı kitabı William Golding (Asıl Yazar), Mina Urgan (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 262 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Sineklerin Tanrısı kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 1 Ocak 2006 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Sineklerin Tanrısı ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9754582904
  • ISBN-13 numarası: 978-9754582901

Sineklerin Tanrısı Kısa Özeti

“Sineklerin Tanrısı”, günümüzde bir atom savaşı sırasında, tenha bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun, geldikleri dünyanın tüm çağdaş törelerinden uzaklaşarak, insan yaradılışının temelindeki korkulu bir doğruyu ortaya koymalarını dile getirir. Konusu, R. M. Ballantyne’ın Mercan Adası şeklinde benzeri olmayan bir mercan adasının cenneti çağrıştıran ortamında süregelen bu roman, uygar toplumlardaki çöküntünün, insan yaradılışındaki köklerini gözönüne sermek amacıyla Mercan Adası’ndaki romantik iyimserlikten apayrı bir yönde gelişir. Uygar adamın yüreğinde saklanan karanlığı deşerken “Sineklerin Tanrısı”; daha fazlaca Conrad’ın kısa romanı “Karanlığın Yüreği”ni andırır. Golding’in romanındaki çocuklar da başlarda tıpkı Kurtz şeklinde, çağdaş topluluğun baskılarından uzak bir misal seviye oluşturmak isterlerken, gitgide hayvanlaşır, korkulu bir kişiliğe bürünürler. Bu yönüyle Sineklerin Tanrısı’nın Mercan Adası ile diğer tenha ada serüvenlerinden ayrılmış olduğu en mühim nokta, tenha ada hayatının çetin güçlüklerini yahut mutluluğunu anlatmaktan daha fazlaca, bir insanlık durumunu, kişiler arasındaki çatışma vesilesiyle ortaya koymaya çalışmasıdır.-Akşit Göktürk-

Sineklerin Tanrısı PDF İndir

Sineklerin Tanrısı pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Sineklerin Tanrısı PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Sineklerin Tanrısı PDF indirmek için tıklayınız.

Sineklerin Tanrısı İnceleme Videosu

Sineklerin Tanrısı pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d