Edebiyat

Silmarillion PDF İndir

Silmarillion PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Silmarillion kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Silmarillion kitabı J.R.R. Tolkien (Asıl Yazar), Berna Akkıyal (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 696 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Silmarillion kitabı İthaki Yayınları aracılığıyla 5 Ocak 2016 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Silmarillion ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9752733948
  • ISBN-13 numarası: 978-9752733947

Silmarillion Kısa Özeti

Tolkien’in en mühim emek harcaması olarak düşünülen Silmarillion, onun yarattığı dünyanın özüdür. Kökleri Hobbit’ten önceye uzanır ve Yüzüklerin Efendisi’nde şekillenmeye başlamış olan bir dünyanın yaratılış hikayesini barındırarak, bütün Tolkien eserlerinin üstüne yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Yaşamı süresince üstünde emek vermeyi terk edemediği ve giderek büyüyüp gelişen bu yaratı sadece ölümünden dört sene sonrasında oğlu tarafınca yayımlanabildi. Elflerin en beceriklisi olan Feanorun yarattığı üç Silmaril’in çalınmasıyla beraber kadim dünyanın en üzüntülü vakaları gelişmeye başlar. Silmarillion, elflerin tanrılara başkaldırı ederek Orta Dünya’ya sürülmelerini; orada insanoğlu ve Cücelerle birleşerek tanrıların en kötüsüne, Morgoth’a karşı verdiği umutsuz savaşı anlatır.Daha önce “Güç Yüzüklerine Dair” ismiyle piyasaya çıkan sadece Silmarillion kitabında olması ihtiyaç duyulan metinde bu kitapla beraber tam metin olarak yayımlanmıştır.

Silmarillion PDF İndir

Silmarillion pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Silmarillion PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Silmarillion PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d