Edebiyat

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 PDF İndir

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 kitabı Samipaşazade Sezai (Asıl Yazar) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 112 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 5 Eylül 2019 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6052958898
  • ISBN-13 numarası: 978-6052958896

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 Kısa Özeti

“Sergüzeşt’i genç, gayretli ve maharetli bir mimarın deneyim sahibi olmadan ilkin inşa etmiş olduğu bir binaya benzetiniz. Aldanmayacağınızı umut ederiz.” Mizancı Murat Küçük Şeyler’le edebiyatımıza yeni bir nefes getiren Samipaşazade Sezai’nin ilk ve tek romanı olan Sergüzeşt, gerek kurgusu gerekse anlatımıyla edebiyat tarihimizde bir dönüşümün habercisi kabul edilir. Henüz çocuk yaşta Kafkasya’dan getirilip İstanbul’da satılan Dilber’in macerasını XIX. çağ sonu Osmanlı’sında hala sürmekte olan insan ticaretinin fert ve topluluk hayatında yol açmış olduğu felaket üstünden ustaca özetleyen yazar, devrinin sosyo-kültürel yapısına da fer tutar. Günümüz okuruna yüz elli sene evvel etkisi altına alan görüntüler sunan Sergüzeşt’in, seneler geçtikçe daha oldukca okunup beğenileceğini umuyoruz.Samipaşazade Sezai (1859-1936) İstanbul’da dünyaya gelen Sezai’nin çocukluk ve ilkgençlik yılları Maarif nazırlığı da yapmış olan babası Sami Paşa’nın Taşkasap’taki büyük konağında geçer. Bu konak devrin ünlü düşünce adamlarına, yazar ve şairlerine ev sahipliği icra eden mühim bir randevu noktasıdır. Sezai burada pek oldukca yazar ve şairle tanışır. Özel hocalardan Arapça, Farsça ve Fransızca dersleri alır. Gençlik yıllarında fazlaca etkilendiği Namık Kemal ve yakın dostu Abdülhak Hamit’in yenilikçi düşüncelerini benimseyen Sezai, 1880’de Londra Sefareti’ne ikinci yazman olarak atanır. Burada Batı edebiyatını, bilhassa Shakespeare’in eserlerini araştırma imkanı bulur. Londra’da geçirdiği bu vakit onun fikir dünyasını ve yazınsal ufkunu genişletir. 1901’e kadar İstanbul’da Hariciye Nezareti’nde muavinlik görevini sürdürür. İstanbul’da geçirdiği 1886-1901 yıllarında Sergüzeşt’i, Küçük Şeyler’i ve Rumuzü’l-Edeb’ i yayımlar. İstanbul’un alafranga yaşamına yönelik ilk köklü saptamalar onun eserlerinde belirir. Sergüzeşt’te esirlik ve hürriyet kavramlarını işlemesi hükümetin takip çemberine girmesine niçin olur ve 1901’de Paris’e kaçar, burada Jön Türkler’e katılır. Tanzimat periyodu yenilikçi edebiyatın öncülerinden Samipaşazade Sezai’nin seçme eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 PDF İndir

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 Epub indirmek için tıklayınız.

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 İnceleme Videosu

Sergüzeşt (Günümüz Türkçesiyle): Türk Edebiyatı Klasikleri – 21 pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: