Edebiyat

Martin Eden: Modern Klasikler Serisi PDF İndir

Martin Eden: Modern Klasikler Serisi PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Martin Eden: Modern Klasikler Serisi kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Martin Eden: Modern Klasikler Serisi kitabı Jack London (Asıl Yazar), Levent Cinemre (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 528 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Martin Eden: Modern Klasikler Serisi kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 3 Ocak 2014 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Martin Eden: Modern Klasikler Serisi ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053322121
  • ISBN-13 numarası: 978-6053322122

Martin Eden: Modern Klasikler Serisi Kısa Özeti

Jack London’ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, 20. asır başlangıcında toplumsal ve ideolojik meseleler ağırlıklı içeriğiyle Amerikan edebiyatında büyük seviyede kabul görmüştür. London değişik sınıflar arasındaki zihniyet ve kıymet farklarını gözlerimizin önüne sererken, statü ve servetin Amerikan toplumundaki dirimsel önemine işaret eder. Romanın ana temalarından biri, başarı ve huzur yolunun toplumsal derslik farkı gözetilmeksizin her insana aleni olduğu gibi özetlenebilecek Amerikan Rüyası’dır. Ya da bu idealin yarattığı çok önemli hayal kırıklığı.London, romanı bir sanatçının çıraklıktan olgunluğa geçiş periyodunu işleyen Künstlerroman geleneğinde yazmıştır. Martin’in aşkı uğruna eğitimsiz genç bir işçiden başarı göstermiş ve rafine bir yazara dönüşüm mücadelesini anlatır. Kahramanı hedefine vardığında ise motivasyonunu ve heyecanını çoktan yitirmiş, dramatik bir sona doğru sürüklenmektedir artık.JACK LONDON (1876-1916): Asıl ismi John Griffith Chaney olan Jack London, San Francisco’da doğdu. California’daki Oakland’da, annesinin ve London soyadını almış olduğu üvey babasının yanında yetişti. On dört yaşlarında okulu bırakarak macera dolu bir hayata başladı. Bir tekneyle San Francisco Körfezi’nde dolaştı, kaçak istiridye avladı ve Japonya’ya gitti. Daha sonrasında ortaöğrenimini tamamlayarak California Üniversitesi’ne girse de, oldukça geçmeden okulu bıraktı. İlk kitabı Son of the Wolf (1900; Kurt Kanı) geniş bir okur kitlesine ulaştı. Ona kalıcı bir ün elde eden yapıtı ise The Call of the Wild (1903; Vahşetin Çağrısı) oldu. Yazarın öteki mühim yapıtları içinde White Fang (1906; Beyaz Diş), Iron Heel (1907; Demir Ökçe) ve Burning Daylight (1910; Yanar Gün) sayılabilir. London, 22 Kasım 1916’da peşinde oldukça sayıda yaratı bırakarak hayata gözlerini yumdu. Martin Eden’ı yaratıcısıyla arasındaki paralelliklere dikkat çekerek okuma deneyimini fazlaca zenginleştiren notlarla sunuyoruz.

Martin Eden: Modern Klasikler Serisi PDF İndir

Martin Eden: Modern Klasikler Serisi pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Martin Eden: Modern Klasikler Serisi PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Martin Eden: Modern Klasikler Serisi PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: