Edebiyat

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından PDF İndir

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından kitabı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (Asıl Yazar), Koray Karasulu (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 192 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 1 Ocak 2013 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053608289
  • ISBN-13 numarası: 978-6053608288

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından Kısa Özeti

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846’da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Byelinski bu yaratı üstüne Dostoyevski’den geleceğin büyük yazarı olarak laf etti. Ancak sonrasında piyasaya çıkan eserleri çağımızda edebiyat klasikleri içinde yer alsa da o dönemde fazla alaka görmedi. Yazar 1849’da I. Nikolay’ın baskıcı diyetine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu nedeni öne sürülerek tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve mecbur askerliğe çevrildi. Sibirya sürgününden sonrasında yazdığı romanlarla yeniden eski ününe kavuştu. Dostoyevski Kumarbaz’da aşırı istekli bir aşkla kumar tutkusunu bir arada anlatırken insan ruhunun derinliklerini büyük bir güçle sergilemiştir.Koray Karasulu (1975): İ.Ü. Rus Dili ve Edebiyatı kısmı mezunudur. Rus edebiyatının kilometre taşları olan Puşkin, Dostoyevski, Tolstoy, Gogol, Gorki şeklinde yazarların mühim eserlerini Türkçeye çevirdi. Pek oldukça Rus klasiğinin redaktörlüğünü yaptı. Gogol’den yapmış olduğu Evlenme ve Müfettiş çevirileri Devlet Tiyatroları tarafınca sahnelendi.

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından PDF İndir

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından PDF indirmek için tıklayınız.

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından İnceleme Videosu

Kumarbaz: Genç Bir Adamın Notlarından pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: