Edebiyat

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle PDF İndir

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle kitabı Samipaşazade Sezai (Asıl Yazar) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 84 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 3 Ağustos 2018 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6052955171
  • ISBN-13 numarası: 978-6052955178

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle Kısa Özeti

Küçük Şeyler basit adamın başına gelmesi olası basit olayları, acıları, ümitleri, hayal kırıklıklarını, şu demek oluyor ki kimi yaşam gerçeklerini ve bu gerçekler karşısında yaşanmış olan duyguları ele alıyor. Ağaçların kesilmesine keder duymamız, kuş sesleriyle neşelenip aşk uğruna acı çekmemiz, bir tebessümle umutlanıp kurduğumuz hayallerin yıkılıvermesi şeklinde olağan fakat okuru derinden etkilemeyi başaran hikayelerdir bunlar. Türk edebiyatına uygar anlamda hikayenin ilk örneklerini kazandıran Samipaşazade Sezai, Küçük Şeyler için yazdığı önsözde, neyin anlatıldığının değil, iyi mi anlatıldığının mühim bulunduğunu vurgulayarak hikayenin gücünün ayrıntıda gizli saklı bulunduğunu ve güzel yazıldığı sürece kolay konuların da ehemmiyet kazanacağını söyler.Samipaşazade Sezai (1859-1936) İstanbul’da doğmuş Sezai’nin çocukluk ve ilkgençlik yılları Maarif nazırlığı da yapmış olan babası Sami Paşa’nın Taşkasap’taki büyük konağında geçer. Bu konak devrin ünlü düşünce adamlarına, yazar ve şairlerine ev sahipliği meydana getiren mühim bir randevu noktasıdır. Sezai burada pek oldukça yazar ve şairle tanışır. Özel hocalardan Arapça, Farsça ve Fransızca dersleri alır. Gençlik yıllarında çok etkilendiği Namık Kemal ve yakın dostu Abdülhak Hamit’in yenilikçi düşüncelerini benimseyen Sezai, 1880’de Londra Sefaretine ikinci yazman olarak atanır. Burada Batı edebiyatını, bilhassa Shakespeare’in eserlerini araştırma imkanı bulur. Londra’da geçirdiği bu vakit onun fikir dünyasını ve yazınsal ufkunu genişletir. 1901’e kadar İstanbul’da Hariciye Nezareti’nde muavinlik görevini sürdürür. İstanbul’da geçirdiği 1886-1901 yıllarında Sergüzeşt’i, Küçük Şeyler’i ve Rumuzü’l-Edeb’i yayımlar. İstanbul’un alafranga yaşamına yönelik ilk köklü saptamalar onun eserlerinde belirir. Sergüzeşt’te esirlik ve hürriyet kavramlarını işlemesi hükümetin takip çemberine girmesine niçin olur ve 1901’de Paris’e kaçar, burada Jön Türkler’e katılır. Tanzimat periyodu yenilikçi edebiyatın öncülerinden Samipaşazade Sezai’nin seçme eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle PDF İndir

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle Epub indirmek için tıklayınız.

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle İnceleme Videosu

Küçük Şeyler: Günümüz Türkçesiyle pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: