Edebiyat

Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü PDF İndir

Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü kitabı Jose Saramago (Asıl Yazar), Işık Ergüden (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 336 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü kitabı Kırmızı Kedi Yayınevi aracılığıyla 1 Haziran 2022 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6052980818
  • ISBN-13 numarası: 978-6052980811

Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü Kısa Özeti

Adı meçhul bir ülkenin ismi meçhul bir kentinde, otomobilinin direksiyonunda trafik ışığının yeşile dönmesini bekleyen bir erkek aniden kör olur. Ancak karanlıklara değil, bembeyaz bir boşluğa gömülür. Arkasından, körlük salgını tüm kente, hatta tüm ülkeye yayılır. Ne idare kalır ülkede, ne de düzen; tüm körler karantinaya alınır. Hayal bile edilemeyecek bir kaos, pislik, açlık ve diktatörlük yargı sürmektedir artık. Yaşam durmuştur, insanların tek çabası, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır. Roman, kentteki akıl hastanesinde karantinaya alınan, oradan kurtulunca da birbirinden ayrılmayan, biri çocuk yedi kişiye odaklanır. Aralarında, tüm kentte gözleri kabul eden tek şahıs olan ve gruptakilere rehberlik eden bir hanım da vardır. Bu yedi şahıs, cehenneme dönen bu kentte, hayatta kalabilmek için inanılmaz bir savaşım verir. Saramago’nun müthiş bir rasat kuvvetiyle betimlediği bu kaotik dünya, adamın karanlık yüzünün simgesi.Körlük, korkutucu bir roman, beklenmedik bir felaketi yaşayan bir topluluğun iyi mi çöktüğünün, iyi mi bencilleştiğinin ve kıymet yargılarını yitirdiğinin hikayesi.Konusunun ürkütücülüğüne karşın mucizevi bir şiirsellikle ifade edilmiş bu unutulmaz roman, usta yazarın bir ihtimal de en etkisinde bırakan yapıtı.

Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü PDF İndir

Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Körlük: 1998 Nobel Edebiyat Ödülü PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: