Edebiyat

Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet PDF İndir

Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet kitabı Zülfü Livaneli (Asıl Yazar) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 324 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet kitabı İnkılap Kitabevi aracılığıyla 24 Haziran 2022 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9751043999
  • ISBN-13 numarası: 978-9751043993

Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet Kısa Özeti

Otuz üç sene devam eden bir saltanat, arkasından bir gece yarısı gelen Selanik sürgünü.Tahttan indirilişinin üstünden bir asırdan uzun bir vakit geçmiş olan II. Abdülhamid’in hayatının en entresan evresi Livaneli’nin uygar anlatısıyla gün yüzüne çıkıyor. Devrik padişahın, ihtilalci fikirlerin filizlendiği Selanik şehrindeki günleri hem bir vicdan muhasebesi bununla beraber yoğun bir ruhsal gelgit dalgası.Türk edebiyatının dönem bağları Zülfü Livaneli, II. Abdülhamid’in tahtını kaybettikten sonrasında yaşadıklarına odaklanırken, bireyi, toplumu, devleti ve iktidarı sorguluyor. Selanik sürgünü süresince Sultan’ın ve maiyetinin özel doktoru olan Tabip Yüzbaşı Atıf Hüseyin Bey’in hatıratından hareketle vücut gören bu zamanı romanda, iktidar terimine çarpıcı bir perspektif sunuluyor.

Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet PDF İndir

Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Kaplanın Sırtında: İstibdat ve Hürriyet PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d