Edebiyat

İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning PDF İndir

İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning kitabı Viktor Emil Frankl (Asıl Yazar), Selçuk Budak (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 166 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning kitabı Okuyan Us aracılığıyla 4 Ocak 2017 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6054054201
  • ISBN-13 numarası: 978-6054054206

İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning Kısa Özeti

  1. yüzyılın kabul edilen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üstünde yabancı dile çevrilen ve tüm dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı’nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı esnasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır. Okurlar, Frankl’ın tasvir etmiş olduğu toplama kampının, dünyayı daha büyük bir mapushane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü ayrım edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre’dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında “anlam”ı keşfetmemize yardım edecek dönemi özetleyen Frankl, “İnsanı insan meydana getiren nedir?” sorusuna da cevap vermeye çalışıyor. “Gerçekten gereken şey, yaşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin harbiden mühim olmadığını, aslolan mühim olan şeyin hayatın bizlerden ne beklediği bulunduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı hakkındaki sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi ömür tarafınca her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konferans veya meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru ömür biçiminden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda ömür, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her fert için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak anlamına gelir.”

İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning PDF İndir

İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning PDF indirmek için tıklayınız.
  2. İnsanın Anlam Arayışı: Man’s Search for Maning PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: