Edebiyat

İnsancıklar PDF İndir

İnsancıklar PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde İnsancıklar kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. İnsancıklar kitabı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (Asıl Yazar), Sabri Gürses (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 184 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. İnsancıklar kitabı Can Yayınları aracılığıyla 13 Ocak 2013 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

İnsancıklar ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9750739604
  • ISBN-13 numarası: 978-9750739606

İnsancıklar Kısa Özeti

Yıl 1846’dır. Genç Dostoyevski, ilk romanı İnsancıklar’ı tamamlar tamamlamaz ev arkadaşı yazar Grigoroviç’e okutur. Grigoroviç o denli heyecanlanır ki birkaç defa kalkıp Fyodor’un boynuna sarılmak ister; ama arkadaşının aşırı duygu gösterilerinden hoşlanmadığını bilmiş olduğu için yapmaz. Grigoroviç ertesi gün romanı yazar ve yayımcı Nekrasov’a götürür; kitabından fazlaca etkilenen Nekrasov da eleştirmen Belinski’ye… “Yeni Gogol doğdu!” der, Nekrasov, daha kapı ağzında.Aynı günün akşamı, Belinski’ye yeniden uğradığında onu coşku arasında bulur: “Nerede kaldınız? Nerede bu Dostoyevskiniz? Genç mi? Kaç yaşlarında? Hemen getirin bana onu!” Belinski’nin evine getirilen yirmi üç yaşındaki genç yazar, sonrasında orada olanları şu şekildeki anlatacaktır: “Ve işte… beni onun yanına götürdüler. Belinski’yi birkaç sene ilkin heyecanla okumuştum, fakat bana korkutucu ve sert gelmişti ve benim İnsancıklar’ımla alay edecek diye düşünüyordum. Beni fazlaca saygılı ve ağırbaşlı bir biçimde karşıladı; fakat daha bir dakika bile geçmeden her şey bambaşka oldu…Ateşli ateşli, alevli gözlerle konuşuyordu. “Siz kendiniz anlıyor musunuz?” diyordu bana yeniden yeniden, alışkanlığı olduğu suretiyle bağırarak, “Ne yazmış olduğunuzu anlıyor musunuz?.. Bütün bu korkulu hakikatı, bize göstermiş olduğunuz bu hakikatı siz mi düşündünüz? Olamaz, sizin şeklinde yirmi yaşlarında birinin tüm bu tarz şeyleri anlamış bulunmasına olanak yok… Gerçeği keşfetmiş ve bir sanatçı olarak duyuru etmişsiniz, size bir beceri verilmiş, kabiliyetinizin kıymetini bilin ve güvenilir olun, siz büyük bir yazar olacaksınız.” Yıl 2013. 167 sene sonrasında Dostoyevski her kuşağın başucu yazarlarından olma hususi durumunu koruyor ve İnsancıklar, onun dünya edebiyatına ilk armağanı…

İnsancıklar PDF İndir

İnsancıklar pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. İnsancıklar PDF indirmek için tıklayınız.
  2. İnsancıklar Epub indirmek için tıklayınız.

İnsancıklar İnceleme Videosu

İnsancıklar pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: