Edebiyat

İnce Memed 4 PDF İndir

İnce Memed 4 PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde İnce Memed 4 kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. İnce Memed 4 kitabı YAŞAR KEMAL (Asıl Yazar), TAMER ERDOĞAN (Editör) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 648 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. İnce Memed 4 kitabı Yapıkredi Yayınları aracılığıyla 1 Ocak 2004 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

İnce Memed 4 ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9750806999
  • ISBN-13 numarası: 978-9750806995

İnce Memed 4 Kısa Özeti

Otuz iki senelik bir vakit diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü, düzene başkaldıran Memed’in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova’nın öyküsü. Yaşar Kemal’in söyleyişiyle “arasında başkaldırma kurduyla doğmuş” bir insanın, “zorunlu adam”ın romanı.Eşkıyalığı bırakarak evlendirilmiş olduğu Seyran ile bir Akdeniz nahiyesine yerleşen Memed, burada ulusal savaşım kahramanlarından öqretmen Zeki Nejad’la dostluk kurar. Memed, köylüye zulmeden çeltikçilerle savaşım eden Zeki Nejad’ı öldürten Şakir Bey’i öldürerek yine dağa çıkar. Kendini yakalamak için köyleri boşaltarak köylüleri Çukurova’ya devam eden mebus Arif Saim Bey’i de öldürür. Bu vakadan sonrasında İnce Memed’in imi timi gayri muayyen olur.“Türk halkının 1950 yılında, çeyrek yüzyıllık bir siyasi iktidarı neden değiştirdiğini idrak etmek için bence İnce Memed 4’ü, bu, resmi tarihin haricinde yazılmış romanı okumak yeter.”Fethi Naci, Bir Romancı: Yaşar Kemal“İnce Memed hem Homeros şiiri, hem ortaçağ türküleri, aynı zamanda bir proleter destanı veya bir macera romanı, hatta sosyal bir belge niteliği taşıyor.”Jacqueline Piatier, Le Monde, (Fransa)“İnce Memed serisinin 1987 tarihindeki dördüncü ve son kitabı, Robin Hoodvari bir macera hikayesi olmakla kalmıyor, hem de müthiş bir şiirsellik taşıyor.”Regina Karachouli, Sächsische Zeitung, (Almanya)“Çağdaş Türkiye’de yaşayan bir efsaneye dönüşen asi gencin yabanıl, dramatik ve unutulmaz destanı.”The Bookseller, (İngiltere)

İnce Memed 4 PDF İndir

İnce Memed 4 pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. İnce Memed 4 PDF indirmek için tıklayınız.
  2. İnce Memed 4 Epub indirmek için tıklayınız.

İnce Memed 4 İnceleme Videosu

İnce Memed 4 pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: