Edebiyat

İnce Memed 1 PDF İndir

İnce Memed 1 PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde İnce Memed 1 kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. İnce Memed 1 kitabı YAŞAR KEMAL (Asıl Yazar), TAMER ERDOĞAN (Editör) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 448 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. İnce Memed 1 kitabı Yapıkredi Yayınları aracılığıyla 1 Ocak 2004 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

İnce Memed 1 ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9750807146
  • ISBN-13 numarası: 978-9750807145

İnce Memed 1 Kısa Özeti

Otuz iki senelik bir vakit diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü düzene başkaldıran Memed’in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova’nın öyküsüdür. Yaşar Kemal’in söyleyişiyle ‘arasında başkaldırma kurduysa doğmuş’ bir insanın, ‘zorunlu adam’ın romanı.Abdi Ağa’nın zulmüyle köyünü terk etmek zorunda kalan Memed, Ağa’nın yeğeniyle evlendirilmek suretiyle olan Hatçe’yi kaçırır. Abdi Ağa’yı yaralayan, yeğenini de öldüren Memed eşkıya Deli Durdu’ya katılır, sadece kıyıcılığına katlanamadığı Deli Durdu’dan iki arkadaşıyla beraber ayrılır. Memed, bayağı bir köy çocuğuyken, zulmedenler için eşkıyaya, köylüler içinse bir kurtarıcıya dönüşür.”Bir ömür biçimini bir halkın portresi olarak böylesine veren bu romandan daha iyisi yazılamazdı.”- The New York Times Book Review, (A.B.D.)”Şaşırtıcı, özgün bir kitap.”- Sunday Times, (İngiltere)”Epik boyutlara ulaşan ve görkemli bir sona ulaşmak için hız kazanan öyküye kendinizi kaptırıyorsunuz.”- Sunday Times, (İngiltere)’Yaşar Kemal, şaşılacak seviyede yaratıcı’-The Booksell, (İngiltere)’Yaşar Kemal, karakterlerini unutulmaz, elit ve reel yaşamdan daha da realist kılan teferruat zenginliği ile Rus Edebiyatının kalitesine ulaşıyor.

İnce Memed 1 PDF İndir

İnce Memed 1 pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. İnce Memed 1 PDF indirmek için tıklayınız.
  2. İnce Memed 1 PDF indirmek için tıklayınız.

İnce Memed 1 İnceleme Videosu

İnce Memed 1 pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: