Edebiyat

İlahi Komedya – Cehennem PDF İndir

İlahi Komedya – Cehennem PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde İlahi Komedya – Cehennem kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. İlahi Komedya – Cehennem kitabı Dante Alighieri (Asıl Yazar) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 304 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. İlahi Komedya – Cehennem kitabı Altın Kitaplar aracılığıyla 1 Nisan 2013 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

İlahi Komedya – Cehennem ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9752116817
  • ISBN-13 numarası: 978-9752116818

İlahi Komedya – Cehennem Kısa Özeti

Dünya edebiyatının en büyük başyapıtlarından kabul edilen İlahi Komedya üç bölümden oluşur: Cehennem, Araf ve Cennet. Dante Alighieri, hiç bir vakit sevgili Floransa’sına dönemediği o meşum sürgün yıllarında yazdığı ve diğeri dünyaya yapmış olduğu imgesel geziyi anlattığı bu eserinde genç yaşlarında kaybetmiş olduğu biricik aşkı Beatrice’tepsi ararken, bir taraftan ilahi düzenin gizlerini, bir taraftan da antik çağların ezoterik sırrını çözmeye çalışır. Elinizdeki kitap, Dante’nin Cehennem’e yapmış olduğu yolculuğun öyküsüdür.Cehennem, iç içe geçmiş ve gittikçe daralan dokuz sarmal daireden oluşmaktadır. Bu dairelerde, günahkârlıklarıyla nam salmış olan pek oldukca zamanı kişiliğin yanı sıra, basit insanların çektikleri azap görülmemiş bir gerçeklikle, Dante’den ilkin örneğine rastlanmamış alegorik bir üslupla betimlenirken, bununla birlikte ortaçağın mistik ve şiirsel bir sentezi gözler önüne serilir. Özellikle meşhur Latin şairi Vergilius’un rehberliğinde ve ölüler diyarının kayıkçısı Kharon’un kılavuzluğunda yeraltı ırmağı Akheron’un kapkara sularında yapılan, tüm mübarek metinlerde bahsi geçen fakat hiç tam olarak tanım edilmemiş olan seyahat bir çok eleştirmence edebiyat tarihinin en etkisinde bırakan tasviri ve süresiz bir hayal gücünün insanlığa sunmuş olduğu en kanaatkar yazınsal hediye olarak kabul edilir.On dört yılda tamamlanan, iki yüzyıl süresince sayısız kere elyazmaları halinde çoğaltılıp matbaanın icadından beri de aralıksız olarak basılıp malum tüm yazılı dillere çevrilen Cehennem, Dante’nin de dediği gibi, “Hem zeminin hem göğün elinden çıkmış mübarek bir manzumedir.”

İlahi Komedya – Cehennem PDF İndir

İlahi Komedya – Cehennem pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. İlahi Komedya – Cehennem PDF indirmek için tıklayınız.
  2. İlahi Komedya – Cehennem Epub indirmek için tıklayınız.

İlahi Komedya – Cehennem İnceleme Videosu

İlahi Komedya – Cehennem pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d