Edebiyat

Hayvan Çiftliği PDF İndir

Hayvan Çiftliği PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Hayvan Çiftliği kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Hayvan Çiftliği kitabı George Orwell (Asıl Yazar), Celal Üster (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 152 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Hayvan Çiftliği kitabı Can Yayınları aracılığıyla 1 Ocak 2001 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Hayvan Çiftliği ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9750719387
  • ISBN-13 numarası: 978-9750719387

Hayvan Çiftliği Kısa Özeti

İngiliz yazar George Orwell, vatanımızda daha oldukça Bin Dokuz Yüz Seksen Dört isimli kitabıyla tanınır. Bu kitabı iseonun uygar klasikler arasına girmiş bir öteki oldukça meşhur eseridir. 1940’lardaki “gerçek sos-yalizm”in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.Kitabın başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir camia oluşturmaktır. Aralarında en parlak zeka olan domuzlar, kısa müddette lider bir ekip oluşturur; fakat devrimi de yeniden onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir zorbalık kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir doğruyu eleştirmektedir. Romandaki lider domuzun, düpedüz Stalin’i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar reel kişileri çağrıştırmasalar da, bir zorbalık ortamında olabilecek kişilerdir.Altbaşlığı Bir Peri Masalı olan bu kitapi, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; fakat küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.

Hayvan Çiftliği PDF İndir

Hayvan Çiftliği pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Hayvan Çiftliği PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Hayvan Çiftliği PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: