Edebiyat

Gondolin’in Düşüşü PDF İndir

Gondolin’in Düşüşü PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Gondolin’in Düşüşü kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Gondolin’in Düşüşü kitabı J.R.R. Tolkien (Asıl Yazar), Kemal Baran Özbek (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 392 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Gondolin’in Düşüşü kitabı İthaki Yayınları aracılığıyla 27 Ocak 2020 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Gondolin’in Düşüşü ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6057762681
  • ISBN-13 numarası: 978-6057762689

Gondolin’in Düşüşü Kısa Özeti

Tolkien’in yayımlanmamış eserleri içinde Christopher Tolkien’in yayıma hazırladığı son kitap olan ve Kadim Zamanlar’ın üç büyük öyküsünden biri olarak tasarlanan Gondolin’in Düşüşü nihayet Orta Dünya hayranlarıyla buluşuyor!Etrafını kuşatan dağların ortasındaki bir ovaya inşa edilmiş ve dört bir yanı düşmanların orayı bulmasını engellemiş olan bir büyüyle çevrelenmiş olan efsanevi Gondolin şehri yüzyıllardır ayaktaydı. Gondolin şehrinde mağrur ve adil bir Elf halkı yaşıyordu. Gondolin haricinde kalan bölgeler ise Morgoth’un boyunduruğu altındaydı ve talep eder İnsan olsun talep eder Elf, hepimiz kölelik yaşamı yaşıyordu.Elf ve İnsan kavimlerinin cefasına kulaklarını tıkayan Valar içinde Morgoth’a karşı planlar kuran tek allah ise Suların Efendisi, Derinlerin Sakini Ulmo’ydu. Akarsuların aktığı, göllerin uzandığı ve denizlerin kıyısı olan her zeminin efendisi olan Ulmo kendisine bir ulak seçerek onu Gondolin’e gönderecekti. Ve böylece Orta Dünya’da çağlar süresince yankıları hissedilecek bir vakalar silsilesi başlamış olacaktı.J.R.R. Tolkien’in “bu düşsel dünyada yazdığım ilk öykü” diye nitelediği Gondolin’in Düşüşü, Christopher Tolkien’in öykünün geçirdiği evrime dair notları ve Alan Lee’nin artık klasikleşen tarzıyla çizdiği illüstrasyonlarıyla her Tolkien severin kütüphanesine katmak isteyeceği bir eser.

Gondolin’in Düşüşü PDF İndir

Gondolin’in Düşüşü pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Gondolin’in Düşüşü PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Gondolin’in Düşüşü PDF indirmek için tıklayınız.

Gondolin’in Düşüşü İnceleme Videosu

Gondolin’in Düşüşü pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d