Edebiyat

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle PDF İndir

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle kitabı Ahmed Midhat Efendi (Asıl Yazar) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 180 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 13 Eylül 2018 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6052955821
  • ISBN-13 numarası: 978-6052955826

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle Kısa Özeti

Felatun ve Rakım yakın muhitlerde, biri alafranga özentisi bir babanın elinde, öteki babası ölünce zor koşullarda, anne ve dadısının fedakarlıklarıyla büyümüş yirmili yaşlarda iki arkadaştır. Felatun Bey şık giyinmenin, gezip tozmanın peşinde, Batı özentisi bir tiptir; Rakım Efendi ise çalışkan, kendini yetiştirmiş, Doğu ve Batı kültürlerini özümsemiş biridir. Ahmed Midhat Efendi birbirine bütünüyle zıt bu iki tipi muhtelif vakalar içinde, kimi vakit oldukca mizahi bir üslupla karşılaştırarak ülkü bir tip yaratır. Yazarın yaşamöyküsüyle paralellikler de taşıyan roman, Batılılaşma eşiğindeki topluluğun meselelerini bu yeni kültürü sindiremeyen alafranga züppe tipiyle ortaya koyar.Ahmed Midhat Efendi (1844-1912) Tanzimat devrinin biri olan yazarlarındandır. Gazetecilikle başladığı makale yaşamına öykü ve roman yazarlığını da ilave ederek muhtelif alanlarda sayısı yüz elliyi kabul eden yapıt kaleme almıştır. Yazıyı halkı eğitmek için bir vasıta olarak gördüğünden ansiklopedik bilgilerle dolu eserlerinde okuyucuyla devamlı diyalog halindedir. Sofya’da Tuna gazetesinde ilkin yazar, sonrasında başyazar olarak gazeteciliğe adım atar. Midhat Paşa’yla gittiği Bağdat’ta ressam Osman Hamdi Bey, Muhammed Zühavi ve Şirazlı Bakır Can Muattar benzer biçimde adların de bulunmuş olduğu oldukca geniş kültürlü bir çevreye girerek Batı ve Doğu kültürleri üstüne bilgisini derinleştirir. Tahtakale’deki evinde kendi matbaasını kurup kitaplarını yayımlamaya adım atar. Bir taraftan da yayımladığı Devir, Bedir, Dağarcık, Kırkambar benzer biçimde gazete ve dergilerle gazeteciliğe devam eder. Yazılarından ötürü Abdülaziz yönetimi Namık Kemallerle beraber onu da sürgüne gönderir. Üç sene devam eden Rodos sürgününde çocuklar için bir okul açarak ders vermeye adım atar ve ilk romanlarını yazar. İstanbul’a döndüğünde muhtelif memuriyetlerde bulunur ve Türk basın tarihinin en uzun süreli gazetelerinden Tercüman-ı Hakikat’i kurar. Hemen her konuda, üstelik yeni tekniklerle de yazan Ahmed Midhat’ın seçme eserlerine Türk Edebiyatı Klasikler Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle PDF İndir

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle Epub indirmek için tıklayınız.

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle İnceleme Videosu

Felatun Bey İle Rakim Efendi: Günümüz Türkçesiyle pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: