Edebiyat

Dörtlükler: Rubailer PDF İndir

Dörtlükler: Rubailer PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Dörtlükler: Rubailer kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Dörtlükler: Rubailer kitabı Ömer Hayyam (Asıl Yazar), Sabahattin Eyüboğlu (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 196 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Dörtlükler: Rubailer kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 5 Mart 2016 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Dörtlükler: Rubailer ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9754586926
  • ISBN-13 numarası: 978-9754586923

Dörtlükler: Rubailer Kısa Özeti

Ömer Hayyam: doğum ve ölüm tarihleri muhtelif kaynaklara gore farklılık gösterse de, 11. yüzyılın ortalarında doğduğu, 12. yüzyılın ilk çeyreği civarında öldüğü düşünülen İranlı şair, filozof ve bilim adamı. Günümüzde ise, daha oldukça “rubai” türünün yaratıcısı olarak kabul bulan Hayyam’ın dörtlükleri, Türkçe’ye Yahya Kemal ve Abdülbaki Gölpınarlı başta olmak suretiyle pek oldukça kere çevrildi. Sabahattin Eyüboğlu’nun çevirisi de, bunlar içinde en sevilenlerinden biri.Sabahattin Eyüboğlu (1908-1973), Hasan Ali Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet sürecinin en mühim kültür insanlarından biriydi. Tek başına ya da “imece” birlikteliğiyle yapmış olduğu çeviriler, Hayyam’dan Montaigne’e, Platon’dan Shekespeare’e hep, dünya kültürünün zirve adlarındandı.

Dörtlükler: Rubailer PDF İndir

Dörtlükler: Rubailer pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Dörtlükler: Rubailer PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Dörtlükler: Rubailer Epub indirmek için tıklayınız.

Dörtlükler: Rubailer İnceleme Videosu

Dörtlükler: Rubailer pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: