Edebiyat

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF İndir

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabı Oscar Wilde (Asıl Yazar), Didar Zeynep Batumlu (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 272 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 20 Nisan 2018 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6052956267
  • ISBN-13 numarası: 978-6052956267

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi Kısa Özeti

Oscar Wilde (1854-1900): İrlandalı dahi yazar. Victoria döneminde yazınsal zekası, ince alaycılığı ve olağan dışı yaşantısıyla 19. çağ estetizm hareketinin Britanya’daki en tanınmış temsilcisi haline geldi. Şiir, hikaye ve oyunlarının yanı sıra Dorian Gray’in Portresi eseriyle ün kazandı. Dönemin katı terbiye anlayışının kararı olarak cinsi yönelimi sebebiyle yargılanıp iki sene hapse mahkum edildi. Özgürlüğüne kavuştuktan üç sene sonrasında Paris’te fakirlik arasında öldü. Dorian Gray’in Portresi, Wilde’ın zamanında büyük tartışmalar yaratan, pek azca övgüye mukabil son aşama sert eleştirilere maruz kalan, hatta yargılanırken aleyhinde kanıt olarak yayınlanan tek romanıdır. Yazarın “sanat, sanat içindir” manifestosu olarak okunabilecek önsözünde de belirttiği gibi, fenalık ve erdemin sanatla alakalı bir araç-gereç olarak kullanıldığı yazınsal eserlerin şahikasıdır. Ebedi gençlik ve güzellik dileği kabul olan ve insanı insan icra eden değerlerden giderek uzaklaşıp yozlaşan Dorian Gray, Wilde’ın dünya edebiyatında eşine ender rastlanan anlatımıyla ölümsüzlüğe kavuşur. Dorian Gray’in Portresi onlarca defa beyazperdeye uyarlanmış, pek oldukça sanat dalına da esin vermiştir.Didar Zeynep Batumlu (1977): Diyarbakır’da doğdu. 2000 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeöğretim görevlisi olarak dersler verdi ve muhtelif çeviriler yaptı. Şubat 2017’den beri tam zamanlı mütercim olarak çalışıyor. İki çocuk ve iki kedi annesi.

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF İndir

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi PDF indirmek için tıklayınız.

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi İnceleme Videosu

Dorian Gray’in Portresi: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: