Edebiyat

Dönüşüm PDF İndir

Dönüşüm PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Dönüşüm kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Dönüşüm kitabı Franz Kafka (Asıl Yazar), Gülperi Sert (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 80 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Dönüşüm kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 10 Ekim 2018 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Dönüşüm ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053609323
  • ISBN-13 numarası: 978-6053609322

Dönüşüm Kısa Özeti

İlk kere 1915’te Die Weissen Blaetter isminde aylık dergide piyasaya çıkan Dönüşüm, Kafka’nın en uzun ve en tanınmış öyküsüdür ve yayımlanmasının üstünden nerdeyse bir yüzyıl geçişine karşın hala bütün dünyada en oldukça okunan kitaplar arasındadır.17 Ekim 1912’de Felice Bauer’e gönderilmiş olduğu mektupta Kafka, ABD romanı üstünde çalıştığını, ilerleyemediğini görür görmez sıkıldığını ve yataktan kalkamaz hale geldiğini, bundan dolayı bir hikaye yazarak ara vermek istediğini yazar. Dönüşüm işte bu şekilde ortaya çıkar.Kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa’nın uykusundan devasa bir böceğe dönüşerek uyanmasıyla süregelen Dönüşüm, giderek gerçeklikle kurmacanın sınırlarını zorlayan müthiş bir anlatıma dönüşür.FRANZ KAFKA (1883-1924) Çek asıllı Yahudi bir ailenin evladı olan Franz Kafka 1883’te Prag’da dünyaya gelen ve büyümüştür. Birinci Dünya Savaşı’nı, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun çöküşünü yaşamıştır. Yoksul, taşralı Çek bir aileden gelen babası Prag’a yerleşir, oldukça emek vererek zaman içinde büyük bir servetin sahibi olur. Annesi ise aydın ve zengin bir Alman Yahudisi’dir. Babası, Kafka için pek oldukça şeyin ölçütü olmuş ve hayatı süresince ona karşı kendisini kuvvetsiz ve ezik hissetmiştir. Genç yaşlarındaki yazma içgüdüsüne karşın, geçimini sağlayabileceği bir meslek için hukuk tahsili yapar. Felice Bauer’le nişanını bozduktan sonrasında Milena Jesenka ile nişanlanır, sadece evlilik mi yazarlık mı hemen hemen karar verememişken vereme yakalandığını öğrenince evlenmekten vazgeçmiştir. Etkilendiği yazarlar Charles Dickens, Dostoyevski ve Flaubert’dir.Taşrada Düğün Hazırlıkları, Bir Savaşın Tasviri, Babaya Mektup, Dönüşüm, Yargı, ABD, Dava, Ceza Sömürgesi, Şato, Aforizmalar, günceler, mektuplar ve öteki öyküleriyle Kafka, gelmiş geçmiş bütün zamanların yarattığı sosyal mekanizmaların kararı olan yalnızlığı, anlamsızlığı benzeri olmayan bir dille betimlemiştir.

Dönüşüm PDF İndir

Dönüşüm pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Dönüşüm PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Dönüşüm PDF indirmek için tıklayınız.

Dönüşüm İnceleme Videosu

Dönüşüm pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d