Edebiyat

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü PDF İndir

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü kitabı Julian Barnes (Asıl Yazar), Serdar Rifat Kırkoğlu (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 160 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü kitabı Ayrıntı Yayınları aracılığıyla 10 Ocak 2013 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

E book indirme, ücretsiz e kitap indirme gibi isteklerinize PDF Kitap Oku İndir olarak cevap vermeye çalışıyoruz. Epub kitap indirme siteleri arasında en hızlı büyüyen kitap arşivimizi sizlerle paylaşıyoruz. E kitapların pdf indirme linklerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Geniş, resimli ve ISBN numaralarını içeren ücretsiz kitap indirme arşivimiz sayesinde kolaylıkla her kitabın ücretsiz linklerine ulaşabileceksiniz.

Yazımızın sonunda paylaştığımız inceleme videosu ile pdf indireceğiniz kitabı ya da epub indirecğinizi e kitabınızı rahatlıkla ön incelemeden geçirebilir, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sizin için onlarca video arasından indirmek istediğiniz e kitap ile en ilgili incelemeyi bulmaya çalışıyoruz. Videoyu beğendiğiniz takdirde video sahiplerin destekte bulunmak amacıyla onları takip edebilir, daha fazla e kitap yorumları, e kitap incelemelerine erişebilirsiniz.

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 9755397213
  • ISBN-13 numarası: 978-9755397214

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü Kısa Özeti

Bir Son Duygusu, Julian Barnes’ın önceki birkaç yapıtında da görüldüğü üzere, yazarlığının gitgide egemen öğesi haline gelmiş olan “hatırlama kanalıyla yaşamı irdeleme” izleğinin çarpıcı bir açılımıyla başlıyor. Hikayenin ana kahramanı Tony Webster, kırk sene ilkin yaşamış olduğu birtakım vakaları bilir ve onları zihninde gelişigüzel bir sıraya dizer. Ne var ki, başlarda bayağı bir şeymiş benzer biçimde gözüken bu hatırlama edimi, Tony Webster’ın kendisine bir günce bırakıldığını öğrenmesiyle beraber, kahramanın yaşamını durmadan sorguladığı ve sonucunda kendi kişiliğine ilişik son aşama karamsar sonuçlara varacağı acımasız bir hüviyet arayışına dönüşecektir.Emekli bir tarihçi olan ve şimdi pek etliye sütlüye karışmadan, yaşamını tek başına sürdüren Tony Webster, geçmişinde bir kere evlenip boşanmıştır; Susie adında, iyi anlaştığını dediği erişkin bir kızı vardır. Günün birinde, bir avukattan almış olduğu bir e-postayla, kırk sene önceki kız arkadaşı Veronica Ford’un annesinin ona vasiyetinde bir günce bırakmış bulunduğunu öğrenir ve fazlaca şaşırır. Güncenin reel sahibiyse kırk sene ilkin beraber aynı okula gittiği, birçok yaşantıyı ve fikri paylaşmış olduğu fakat ne yazık ki sonucunda, kız arkadaşı Veronica’yı elinden alıp sonrasında da beklenmedik bir halde “sahneden çekilmiş” olan Adrian Finn’dir. Aralarında geçen olumsuzluklara karşın, zekasına ve yaşamı derinlemesine kavrayışına büyük hayranlık duyduğunu dediği ve evet, artık “sahnede olmayan” Adrian Finn.Tony Webster, kendisine ilişik bulunduğunu ileri sürdüğü bu günceyi, Veronica’nın kendisinden talep eder sadece Veronica, onun bu isteğini yerine getirmeye yanaşmaz. Birkaç kere buluşurlar ve her buluşmalarında, Veronica’nın keskin sözlerinin yüzünde patladığını hisseder: “Anlamıyorsun işte. Hiçbir vakit anlamadın ve hiç da anlamayacaksın!” Tony Webster’ın bir türlü anlayamadığı şey nedir? Tony’nin hayatla ne alıp veremediği vardır? Yoksa, hikayesinin sonucunda acı bir halde organize ettiği benzer biçimde, her yerde “kargaşa” mı vardır?Julian Barnes’a Anglosakson dünyasının Nobel’i sayılan The Man Booker 2011 Ödülü’nü kazandırmış olan ve artık fazlaca iyi tanıdığımız ironi anlayışının damgasını taşıyan Bir Son Duygusu, belleğin ebedi değişkenliği, geçmişi yine inşa etmek denilen o kocaman insani ihtiras ve her şeyden ilkin de, yaşamın anlamı üzerine “kaleme” alınmış incelikli, sorgulayıcı bir ustalık eseri.

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü PDF İndir

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü pdf indirme ve epub indirme linkleri:

  1. Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü Epub indirmek için tıklayınız.

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü İnceleme Videosu

Bir Son Duygusu: 2011 Man Booker Ödülü pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

Daha fazla e kitap okumak, ücretsiz epup kitap indirmek, ücretsiz epub kitap indirmek, ücretsiz pdf kitabı indirmek için Edebiyat kitap PDF indirme kategorimize göz atabilirsiniz.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: