Edebiyat

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF İndir

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Victor Hugo (Asıl Yazar), Volkan Yalçıntoklu (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 136 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 3 Ocak 2016 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053609900
  • ISBN-13 numarası: 978-6053609902

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri Kısa Özeti

Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının en meşhur yazarlarından kabul edilen sanatçı, yazınsal ününü şiirleri ve oyunları ile kazandı. Romantik akımın en tanınmış isimleri içinde yer aldı. Toplumsal problemler ve politikayla yakından ilgilendi, 1848 ayaklanmalarının arkasından Kurucu Meclis’e katıldı, hemen sonra milletvekilliği yaptı, l’Evenement isimli bir gazete çıkardı. 1852’de Louis Bonaparte’ın imparatorluğunu duyuru etmiş olduğu hükümet darbesine karşı çıkmış olduğu için sürgün edildi. Cezası 1859’da sona erdi, ama imparatorluk yıkılana kadar gönüllü olarak sürgünde kaldı, 1870’de Fransa’ya döndü. 1871’de Paris Komünü’nü desteklemese de komüncüleri savundu. Victor Hugo 1829 senesinde yayımladığı Bir İdam Mahkumunun Son Günü isimli romanıyla idam cezasına ödün vermez bir tavırla karşı çıktı. Klasik edebiyatın şaheserleri içinde yer edinen Notre-Dame’ın Kamburu ve Sefiller isimli romanlarıyla dünya edebiyat geçmişine geçti.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF İndir

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF indirmek için tıklayınız.

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: