Edebiyat

Beren ile Luthien PDF İndir

Beren ile Luthien PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Beren ile Luthien kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Beren ile Luthien kitabı J.R.R. Tolkien (Asıl Yazar), Çiğdem Erkal İpek (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 281 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Beren ile Luthien kitabı İthaki Yayınları aracılığıyla 29 Temmuz 2019 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Beren ile Luthien ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6053759864
  • ISBN-13 numarası: 978-6053759867

Beren ile Luthien Kısa Özeti

Tolkien’in yayımlanmayan metinlerinden derlenerek başlı başına bir kitap haline getirilen Beren ile Luthien’in destansı hikayesi Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Tolkien’in yarattığı Elfler, İnsanlar, Orklar ve Cücelerle dolu Orta Dünya hayranlarını bir defa daha bir araya getirecek.J.R.R. Tolkien’in İlk Çağ’daki destanları ve mitleri anlattığı Silmarillion’ın gelişiminde büyük bir rol oynayan Beren ile Luthien’in hikayesinin imla sürecinde pek oldukça ayrıntılar değişse de gölgelenen aşkları hep kalımlı kaldı: Beren ölümlü bir İnsandı, Luthien ise ölümsüz bir Elf. Önemli bir Elf beyi olan babası, kızının Beren’le bulunmasına karşıydı ve şayet Luthien’le evlenmek temenni ediyorsa Beren katiyen bir rolü yerine getirmek zorundaydı. Beren, Luthien ile beraber kötülerin en kötüsü, Kara Düşman, Morgoth olarak da malum Melkor’dan en kıymetli mücevher Silmarili çalmaya çalışacaktı.Bu kitapta Christopher Tolkien, Beren ile Luthien’in hikayesinin ilk yazıldığı tarihten, Silmarillion’daki haline kadar geçen periyodu adım adım ele alıp Orta Dünya’nın en mühim aşk hikayesine iyi mi dönüştüğünü, bu evrende giderek iyi mi daha büyük bir yer kapladığını gözler önüne seriyor. Bunu yaparken de babasının kelimelerine dokunmadan, özgün hallerini koruyarak destanın hem manzum bununla beraber mensur biçimlerini ilk defa beraber yayımlıyor.

Beren ile Luthien PDF İndir

Beren ile Luthien pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Beren ile Luthien PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Beren ile Luthien PDF indirmek için tıklayınız.

Beren ile Luthien İnceleme Videosu

Beren ile Luthien pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d