Edebiyat

Altıncı Koğuş PDF İndir

Altıncı Koğuş PDF Oku

PDF indir ve oku sitemizde detaylı bir şekilde Altıncı Koğuş kitabının teknik bilgilerine, pdf okuma ve pdf indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Altıncı Koğuş kitabı Anton Pavloviç Çehov (Asıl Yazar), Yulva Muhurcişi (Kitabı Çeviren) tarafından yazılmıştır. Kitap toplam 68 sayfa sayfa olup, Türkçe dilindedir. Altıncı Koğuş kitabı İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla 29 Eylül 2017 tarihinde basılmıştır. ISBN araması yapabileceğiniz platformlarda biraz sonra vereceğimiz ISBN-10 ve ISBN-13 numaralarını kullanarak kitabın orjinal satış sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Altıncı Koğuş ISBN numaraları şöyle:

  • ISBN-10 numarası: 6052951567
  • ISBN-13 numarası: 978-6052951569

Altıncı Koğuş Kısa Özeti

Çehov bir banliyö nahiyesindeki akıl hastanesinde geçen bu novellasında, eğitimli bir hasta olan İvan Dmitriç ile Doktor Andrey Yefimıç arasındaki felsefi çatışmaya odaklanır. İvan Dmitriç maruz kaldıkları adaletsizliğe, arasında yaşamaya zorlandıkları iğrenç koşullara karşı çıkarken, Andrey Yefimıç bu tarz şeyleri görmezden gelmekte ısrar eder ve durumu değişiklik yapmak için kılını bile kıpırdatmaz. Doktor sonucunda içerisine düştüğü “felsefi” yanılgının farkına ulaştığında ise artık iş işten geçmiştir. Altıncı Koğuş, Rusya’nın ve ülkenin sorunlarıyla ilgilenmek yerine onları uzaktan izlemeyi yeğleyen seçkin Rus aydınının “deliliği”nin simgesidir adeta.Altıncı Koğuş, Russkaya Mısl dergisinin 1892 kasım sayısında yayımlandığında büyük alaka görmüştü. Hatta Lenin’in de yapıtı okuduktan sonrasında dehşete kapıldığı, “Kendimi Alıncı Koğuş’a kapatılmış benzer biçimde hissettim” söylediği rivayet edilir.

Altıncı Koğuş PDF İndir

Altıncı Koğuş pdf indirme ve okuma linkleri:

  1. Altıncı Koğuş PDF indirmek için tıklayınız.
  2. Altıncı Koğuş PDF indirmek için tıklayınız.

Altıncı Koğuş İnceleme Videosu

Altıncı Koğuş pdf indirmeden önce inceleme videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

PDF Kitap Oku İndir

Sitemizin sunucularında hiçbir şekilde korsan PDF dosyaları depolanmamaktadır. Sitemizden çıkışı olan linklerde ise asla illegal içerik bulunmamaktadır. Kitapların bilgileri tanıtım amaçlı paylaşılmaktadır. Okurlarımız ISBN numarasını kullanarak dilediği aracıdan orijinal kitabı satın alabilirler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d